14 lis

U utorak, 12. listopada 2021. g., naš Centar posjetili su predstavnici Centara za socijalni rad Žepče na čelu s direktorom g. Nedimom Husičićem, g. Sadžidom Jusufovićem te socijalnim radnicama gđom Ivanom Juroš  i gđom Emom Ahmić. Povod posjeta našoj ustanovi bilo je upoznavanje s promjenama u ravnateljstvu Centra i Tehničko-obrtničkoj školi, pokretanje rada učeničkog doma, a posebno upoznavanje i praćenje situacije i rada s našim učenicima koje prati i Centar za socijalni rad Žepče. Gosti su najprije obišli novootvoreni učenički dom gdje su se upoznali s pravilima i strukturom rada doma te brojem korisnika. S naše strane  istaknuta je želja da Centar za socijalni rad  bude „most“ i poveznica između nas i nekih od naših budućih korisnika doma, osobito onih mladih koji dolaze iz disfunkcionalnih obitelji, a gosti su se složili i iskazali spremnost na suradnju. Nakon obilaska učeničkog doma i radionice uslijedio je i formalni dio sastanka u uredu ravnatelja Centra. Obje strane iskazale su radost  zbog  susreta ove dvije važne ustanove u našem gradu i žaljenje što do ovakvog susreta i prije nije došlo kako bismo se bolje upoznali s radom i  potrebama naših učenika koje prati Centar za socijalni rad te zajednički surađivali oko iznalaženja rješenja mogućih problema. Svi se slažu da samo djelujući zajedno možemo pomoći jedni drugima za dobrobit mladih.

Darija Klarić

Fotografije možete pogledati na poveznici:

Posjet predstavnika JU Centar za socijalni rad Žepče našem Centru

Fotografija: Darija Klarić

Naši dobročinitelji

Logotip Hrvatski Caritas Logotip Renovabis