17 velj

Dana 13. veljače 2020. godine u prostorijama naše škole održalo se natjecanje “Ponos domovine” koje istoimena udruga organizira već deset godina. Na natjecanju su sudjelovali srednjoškolci iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine te iz susjednih zemalja s hrvatskom nacionalnom manjinom.

Cijelo natjecanje odvijalo se na internetu u obliku kviza, a učenici su se pripremali učeći pitanja iz kataloga vezanih uz Domovinski rat i odgoj, hrvatsku povijest i zemljopis, ekologiju, religiju, moral i sl. Uz veliku pomoć profesorica povijesti Ivane Pejinović i Suzane Đuzel na ovom natjecanju sudjelovao je 21 učenik naše škole.  Unatoč tehničkim problemima i nemogućnosti pristupanja testu kod nekih pojedinaca, u daljnji krug natjecanja prošlo je sedam učenika, a to su Martina Vidović, Robert Mandić, Valentin Martić, Fran Mrkonjić, Karolina Anđelić i Anamarija Tomić iz Opće gimnazije te Zvonimir Marinčić iz Tehničko-obrntičke škole. Oni će pristupiti drugom krugu eliminacijskog testa koji će biti 21. veljače.

Nadamo se jednakom uspjehu i želimo da naši učenici i nakon ovog natjecanja ostanu pravi ponos naše domovine.

Anamarija Tomić, IV. b

Fotografija: Antonio Hrkać

Za pregled svih fotografija kliknite OVDJE

Naši dobročinitelji

Logotip Hrvatski Caritas Logotip Renovabis