12 tra

Potaknuti misionarskim djelovanjem žepačkog svećenika Gabrijela Jukića koji se trenutno nalazi u Zambiji, ove godine u KŠC-u “Don Bosco” tijekom korizme skupljali smo novac za siromašne Zambijce. Prikupljeni novac predat će se vlč. Gabrijelu, a on će ga iskoristiti za poboljšanje života ljudi među kojima širi Božju riječ. Stoga je i ovogodišnja Večera siromaha koja je organizirana 7. travnja u prostorijama naše škole bila namijenjena upoznavanju Zambije. Program je pripremio vjeroučitelj Marijan Spajić uz pomoć učenika i kolega. Gosti su se najprije okupili u predvorju škole gdje je Marijan govorio o Zambiji i vlč. Gabrijelu te objasnio da će novcem koji se prikupi u školi, ali i u cijeloj župi, vlč. Gabrijel kupiti koze jer se one lako prilagođavaju zambijskoj klimi i krajoliku, a od  njih će siromašni u Zambiji imati višestruku korist. Slijedio je kratki igrokaz u izvedbi učenika naše škole koji je prisutne podsjetio da Isusa prepoznajemo u drugim ljudima i da nikad ne smijemo odbiti one kojima je potrebna naša pomoć. Iz predvorja škole gosti su prešli u oratorij gdje je za večeru poslužena juha od koprive i kukuruzni kruh. Tu su se za doprinos misijama mogli kupiti i proizvodi izrađeni na školskoj kreativnoj sekciji.

Nadamo se da će novac koji su gosti darovali tijekom ovog događaja pomoći vlč. Gabrijelu u njegovu misionarskom djelovanju i olakšati težak život ljudi na najsiromašnijem kontinentu.

Marija Kosić

Naši dobročinitelji

Logotip Hrvatski Caritas Logotip Renovabis