10 svi

Dani otvorenih vrata u našem Centru ove godine su se održali 30. travnja. Taj dan našu školu posjetili su učenici svih osnovnih škola Općine Žepče. Dočekali su ih ravnatelj Centra, ravnateljice Opće gimnazije i Tehničko-obrtničke škole te školska psihologinja i pedagog.

Učenici osnovnih škola podijeljeni su u skupine čiji su voditelji bili naši učenici Veronika Šumić, Monika Tadić, Ivan Pravdić i Tomislav Trogrlić. Zajedno s voditeljima i školskim psiholozima učenici su prošli devet najvažnijih točki u Centru. Svaku od tih točki animirali su učenici pod vodstvom profesora. U školskoj knjižnici za posjetitelje su izvedeni prizori iz Sofoklove Antigone, a u kabinetima fizike, biologije i kemije izvodili su se razni pokusi. Fitofarmaceuti i agroturističari predstavili su svoje zvanje i praktični rad koji većinom obavljaju u školskom plasteniku. Tehničar za mehatroniku i elektrotehniku također je jedan od četverogodišnjih programa koji će budući srednjoškolci moći ove godine upisati u našoj školi, pa su na Danima otvorenih vrata učenici mogli posjetiti i kabinete opremljene za izvođenje nastave u sklopu spomenutog programa. Školsku radionicu u kojoj se odvija praktična nastava trogodišnjih strukovnih škola predstavljali su maturanti elektroinstalatera. Odgovarajući program pripremljen je i u sportskoj dovorani. Posljednja točka obilaska bio je oratorij, jedno od najvrjednijih mjesta našega Centra, gdje je don Branko Bendra predstavio preventivni sustav odgoja i Salezijansku zajednicu svetog Ivana Bosca.

Svim maturantima osnovnih škola naš Centar širom otvara vrata te ih s radošću očekujemo!

Veronika Šumić i Monika Tadić

Fotografija: Ivona Ezgeta, Antonio Hrkać i Marija Jukić

Za pregled svih fotografija kliknite OVDJE

Naši dobročinitelji

Logotip Hrvatski Caritas Logotip Renovabis