05 stu

Proslava Dana kruha u našoj školi održala se 31. listopada, a započela je 3. školski sat.

U prostorijama naše škole postavili smo prigodnu izložbu plodova, kruha i krušnih proizvoda, različitog sjemenja i alata. Kao i proteklih godina, i ovogodišnju proslavu pripremili su učenici poljoprivredne struke sa svojim profesorima i razrednicima. Humanitarna akcija u sklopu Dana kruha ove školske godine posvećena je misijama u Ruandi gdje djeluje naš salezijanac don Danko Litrić. Povodom obilježavanja Dana općine Žepče i Mjeseca hrvatske knjige ravnateljstvo KŠC-a “Don Bosco” raspisalo je natječaj za najbolji literarni rad učenika srednje škole. Najbolje napisan rad proglasio je ravnatelj centra don Milan Ivančević, a nagrada je pripala Antoniji Knezović učenici I. b OG. Posao proglašavanja najljepšeg kruha stručno je odradilo povjerenstvo koje su činili don Milan Ivančević, profesorica Suzana Đuzel i psihologinja Ivana Spajić, a najljepši kruh napravila je Lucija Vrbić, učenica IV. b OG. Nakon toga don Milan je blagoslovio hranu te je uslijedio zajednički objed. Druženje se nastavilo uz izvorno kolo i jesenje igre. Redovita nastava nastavila se 4. školski sat, a u 12 sati slavili smo svetu misu u čast umrlih učenika i djelatnika te zahvalnosti za plodove zemlje.

Kruh: tako običan, tako svakodnevan, a tako rječit. A ljudi k’o ljudi, lako se navikavaju i ne primjećuju bremenitost poruke u svakodnevnom. Zastanimo zato načas i razmislimo o kruhu! Običnom, svakodnevnom kruhu.” (tekst KRUH NAŠ Nikole Kuzmičića)

Barbara Budim, III.a TOŠ

Za pregled svih fotografija kliknite OVDJE

Naši dobročinitelji

Logotip Hrvatski Caritas Logotip Renovabis