11 tra

U petak, 16. ožujka 2018. povodom obilježavanja  Dana hrvatskoga jezika (od 21. veljače do 17. ožujka)  u našoj školi održan je kviz o poznavanju hrvatskoga jezika pod nazivom „Volim hrvatski“.

Kviz je inspiriran zabavnom emisijom „Volim Hrvatsku“, a sastoji se od niza pitanja iz književnosti, jezika i povijesti hrvatskoga jezika. Ove godine natjecali su se učenici Opće gimnazije i Tehničko obrtničke škole podijeljeni u dva tima. Postavljala su se pitanja, a tim koji se prvi javio pritiskom „brzog prsta“ imao je priliku odgovoriti na pitanje. Pobjedu je odnio tim Tomo i cvjetno društvo porazivši Ekipu iz predgrađa rezultatom 16 : 11. Na samom kraju profesorice hrvatskoga jezika uručile su pobjednicima simbolične nagrade.

Nadamo se kako će se ovaj kviz nastaviti održavati i postati tradicijom u našoj školi.

Branka Matijević

Za pregled svih fotografija kliknite OVDJE

Naši dobročinitelji

Logotip Hrvatski Caritas Logotip Renovabis