10 svi

U našoj školi, KŠC-u „Don Bosco“ Žepče održano je Županijsko natjecanje iz vjeronauka. Natjecali su se učenici sedam srednjih škola. Tema natjecanja bila je Hod kroz liturgijsku godinu. U pripremanim materijalima produbljivali smo na osobit način i nedjeljnu svetu misu, stoga mi je bilo drago što smo svoje druženje započeli upravo sa svetom misom koju je predvodio don Danijel Vidović. U 12 sati okupili smo se u našoj školskoj kapelici kako bismo zahvalili Bogu i svoj trud i rad stavili u Njegove ruke. U uvodnim riječima don Danijel je istaknuo ljepotu našega kršćanskog života i pripadnost Kristu i ohrabrio nas za odvažno svjedočenje Kristove ljubavi u našim mjestima i školama. Slavlje pjevane svete mise uzveličala je ekipa Glazbene škole „Katarina Kosača Kotromanić“. U 13 sati započelo je natjecanje koje se sastojalo iz dva dijela, pojedinačnoga testa i ekipne tombole. Bio je to uistinu poseban trenutak jer smo svoje znanje i rad trebali pretočiti u dva lista papira, samo nekoliko odgovora koji bi trebali donijeti bodove našoj ekipi. Nitko od nas nije htio iznevjeriti svoje prijatelje i suigrače pa smo dali sve od sebe. Na ekipnoj tomboli osjećali smo se opuštenije jer smo jedni druge ohrabrivali i nasmijavali. Bilo je zanimljivo zajedno učiti, zajedno se boriti za točne odgovore i zajedno pobijediti! Od 7 ekipa koje su sudjelovale i 28 učenika, jedino se naša, pod vodstvom mentorice s. Mirjam Ramljak, plasirala na viši rang natjecanja s 90 osvojenih bodova. Druga ekipa s najviše osvojenih bodova bila je iz Orašja, iz Srednje škole „Fra Martin Nedić“, pod vodstvom prof. Joze Jezerčića, sa 72 boda i treća, pod vodstvom prof. Marijana Spajića, KŠC „Don Bosco“, TOŠ i OG sa 70 bodova. Uz ručak i zabavno-duhovni program, u radosnome ozračju, primili smo zahvalnice i pod dojmom imena naše ekipe (Ljubav) pošli svojim domovima. Don Danijel nas je pozvao da po primjeru don Bosca budemo dobri domaćini. Nadamo se kako smo taj zadatak ispunili najbolje što smo mogli i da smo svojim gostima pružili lijep i radostan dan proveden u prijateljskome ozračju i zdravome natjecateljskom duhu.

Anamarija Matijević, IV-b, opća gimnazija

Naši dobročinitelji

Logotip Hrvatski Caritas Logotip Renovabis