07 ožu

XXVII. županijsko natjecanje iz fizike održano je 4. ožujka 2024. godine u Zenici. Na tom natjecanju sudjelovali su i naši učenici Gimnazije: Mariela Zovko, Julijan Tirić, Agata Perković i učenici Tehničko obrtničke škole: Luka Grlić, Rafael Slišković i Martina Lupić. 

Pripreme za natjecanje s učenicima su izvodili profesori fizike Katarina Jukić i Matej Lozančić. 

Natjecanje je bilo organizirano u tri područja: A područje – mehanika i toplina, B područje – elektromagnetizam, oscilacija i valovi, C oblast – optika, teorija relativnosti i atomska fizika Natjecanje je trajalo 120 minuta, a testu je pristupilo 107 učenika iz cijele županije. Najbolji od najboljih ostvarili su pravo sudjelovanja na Federalnom natjecanju iz fizike. Najbolji rezultati naše škole bili su 9. i 11. mjesto.

Nadamo se da će nam ovogodišnje iskustvo na županijskoj razini natjecanja pomoći da sljedeće godine ostvarimo još bolje rezultate.

Agata Perković, 4.a  OG

Naši dobročinitelji

Logotip Hrvatski Caritas Logotip Renovabis