29 svi

U četvrtak, 26. svibnja, za naše učenike održana je radionica na temu “Kako (o)čuvati mentalno zdravlje u PostCOVID-u“.   Ovu važnu temu o kojoj vrlo malo govorimo na zanimljiv i dinamičan način predstavila je voditeljica radionice pedagoginja Razija Husejnagić. Interaktivna radionica pomogla je učenicima uvidjeti što znači mentalno zdrava osoba i  vrste osjećaja koje posjeduje. Predstavljeni su i rezultati istraživanja o utjecaju pandemije COVID-a na mlade koja je osobito uzrokovala promjene u četiri područja, odnosno utjecala na ponašanje, izgled, emocionalni i kognitivni razvoj mladih.  Istraživanja su pokazala da je  u porastu problem samoozljeđivanja mladih. Voditeljica radionice dala je niz preporuka i savjeta kako očuvati mentalno zdravlje unatoč okruženju u kojem živimo te zaključila kako mentalno zdravlje nije odredište, nego proces, stoga je bitno upamtiti: „Važan je način vožnje, a ne kamo idete!“

Ova radionica dio je aktivnosti projekta „Osiguravanje odgovora na COVID-19 u crkvama i vjerskim zajednicama u BiH” koji provodi World Wision, Međureligijsko vijeće u BiH i Odbori za međureligijsku saradnju/suradnju u BiH. Od sveukupno petnaest odbora  koji djeluju na prostoru Bosne i Hercegovine i Odbor za međureligijsku suradnju Žepče dio je te velike obitelji. Također jedna od sljedećih projektnih aktivnosti u kojoj sudjeluju i naši učenici je putovanje u Mostar s ciljem upoznavanja različitih religija, kultura i tradicija kroz posjet raznim vjerskim objektima.

Maja Spajić

Fotografije možete pogledati na poveznici:

Kako (o)čuvati mentalno zdravlje u postCOVID-u

Naši dobročinitelji

Logotip Hrvatski Caritas Logotip Renovabis