11 tra

Nakon dvije godine stanke, 9. travnja 2022. godine, održano je Federalno natjecanje iz matematike za učenike srednjih škola koje nastavu izvode po hrvatskom planu i programu. Srednja strukovna škola Tomislavgrad bila je domaćin 27. po redu matematičkog natjecanja.
Natjecanje je organizirala Udruga matematičara Ruđer Bošković pod vodstvom profesora, ujedno i predsjednika Udruge, Marinka Antunovića.

Na natjecanju je sudjelovalo 28 srednjih škola s prostora Federacije BiH. Od ukupno 186 učenika sudionika naša škola imala je jedanaest predstavnika u sva četiri razreda srednje škole, koji su na natjecanje otišli uz pratnju profesora i profesorica matematike.

Na svečanom otvaranju natjecanja učenike su pozdravili organizator Marinko Antunović, ministrica obrazovanja, kulture i sporta HBŽ županije Gordana Nakić te predstavnici lokalne vlasti. Nakon pozdravnih riječi natjecanje je otvorio izaslanik predsjednika Federacije BiH dr. sc. Jozo Bagarić. Potom je uslijedila izrada zadataka za koju su učenici imali tri sata.

Nakon objave rezultata među najboljim mladim matematičarima FBiH bio je i učenik našeg Centra. Zoran Jurić, učenik 4.b razreda Opće gimnazije, osvojio je treće mjesto u kategoriji učenika četvrtih razreda. Ovim rezultatom ostvario je i plasman na Državnu matematičku olimpijadu.
Ostali prestavnici našeg Centra napravili su dobre rezultate, ali i stekli iskustvo u sudjelovanju na velikim natjecanjima koje će im poslužiti u njihovom daljnjem matematičkom radu.

Iskrene čestitke našem Zoranu, ostalim najbolje plasiranim učenicima te svim sudionicima, osobito predstavnicima naše škole. Želimo im puno uspjeha u nadolazećim natjecanjima!

Brigita Barbarić, prof.

Fotografije možete pogledati na poveznici:

Natjecanje iz matematike učenika srednjih škola u FBiH | 2022.

Naši dobročinitelji

Logotip Hrvatski Caritas Logotip Renovabis